V průběhu života každé ženy se objeví několik mužů, kteří zásadně ovlivní její osud. Není jich mnoho (naštěstí), ale zato ho dokáží pěkně zamotat. Přinejmenším alespoň na chvíli.

Prvním osudovým mužem je její otec. Nejdříve svou princeznu skoro slepě zbožňuje a hýčká. Nejčastěji ale jen do té doby, než začne mít alespoň trochu rozum (nebo rozmar?). Pak svému pokladu začne určovat; nejdříve co smí a co nesmí, co je dobré a co ne; pak přejde k tomu, jak by se měla či neměla chovat a co by měla či neměla dělat; končí tím, co  by ve svém (více či méně dospělém) věku už měla umět a znát. Ona, protože ho nadevše miluje, se snaží a snaží, až jednou pochopí, že už je vlastně dospělá a měla by mít vlastní rozum….  Jejich vztahem to poněkud zacloumá, ale ve většině případů se tím jen zocelí. Pak je to láska nebeská až do konce života.

Druhým osudovým mužem je ten s velkým M nebo jinak – Pan božský. Nejdříve svou princeznu skoro slepě zbožňuje a hýčká. Nejčastěji ale jen do té doby, než zjistí, že má alespoň trochu vlastní rozum (nebo rozmar?). Pak svému pokladu začne určovat; nejdříve co by měla či neměla říkat, pak jak by se měla či neměla chovat a skončí u toho, co je dobře, co se smí či co je špatně, co se nesmí. Ona, protože ho nadevše miluje, se snaží a snaží, než si opět uvědomí, že je dospělá a má vlastní rozum. Jejich vztahem to poněkud zacloumá a ve většině případů to nepřežije. Pokud však ano, pak je to láska nebeská až do konce života.

Posledním osudovým mužem je ten, kterého si sama přivede na svět. Toho žena skoro slepě zbožňuje a hýčká.

V lepším případě se vrátí nohama na zem v momentě, kdy její malý princ dostane alespoň trochu rozum. Pak mu začne určovat; nejdříve co smí a co nesmí, co je dobré a co ne; pak přejde k tomu, jak by se měl či neměl chovat a co by měl či neměl dělat;  končí tím, co  by ve svém (více či méně dospělém) věku už měl umět a znát. No a on, protože ji nadevše miluje, se snaží a snaží, až jednou pochopí, že je už je dospělý a měl by mít vlastní rozum….  Jejich vztahem to poněkud zacloumá, ale ve většině případů se tím zocelí a přežije to. Pak je to láska nebeská až do konce života.

V horším případě neprocitne nikdy a vychová z něj typického Čecha (pánové prominou) tím, že mu až do konce svého života snáší modré z nebe. Vyroste z něj přesně ten muž s velkým M, jehož vztahy nepřežijí, když se jeho vyvolená nechová jako jeho matka a má svůj vlastní rozum…… Pak je to tragédie pekelná na celý život.

Reklamy