Konečně se opět těšíte na něco nového!

Nejdříve malá letadla – vrtulové ATR, pak o něco větší „malé“ boeingy. Po dvou letech můžete konečně na zaoceánské lety! Dubaj, Montreál, Toronto, New York, Srí Lanka.  Časem přibydou charterové lety a pobyty v Karibiku – Kuba, Dominikánská republika, Venezuela, Mexiko, Salvádor… To vše pro zpestření zvesela kombinujete s „dvojnlinkami“ po Evropě – dva lety za den, např. ráno Paříž a hned na to Riga –  a s delšími nočními lety např. do Egypta, Israele nebo Yerevanu, či jinými lahůdkami typu Moskva, kde se za provedení standardní služby letiště – načerpání paliva – platí plechovkami Plzně, jinak si ani nesosnete nebo Karlovy Vary, kam z Ruska jezdí mladí novomanželé na svatební cesty, ale o Čecha na palubě nezavadíte.

Užíváte si s radostí všeho do sytosti.. ..… když tu najednou zjistíte, že se budíte a nevíte!

Nevíte, na jakém jste kontinentu, ve které jste zemi a městě, nevíte, který je rok, roční období, měsíc, den nebo snad nedej bože hodina! Jediné, co víte, je, jak se jmenujete, kde je na letadlech nouzové vybavení, jak dlouho vydrží který hasicí přístroj a kyslíková bomba při určitém průtoku, kde jsou lékárny, do které z nich smíte vy a do které jen lékař…

V šatníku máte jen to oblečení, které potřebujete na přesun do práce a na pobyty. Nejdůležitější a skoro jedinou součástí vašeho oblečení je uniforma a černé lodičky. Váš život plyne od plánku k plánku. (Plán letů, který vám na konci měsíce vyplivne počítač, abyste věděli, kdy a kam další měsíc letíte a kdy máte volno. Spoléhat se na něj ale nelze, jelikož se vám mění co týden podle aktuálních potřeb společnosti – pozn. autora)

A ejhle, už vám není dvacet, ale třicet. Práce je pro vás už jen automatickou rutinou – převléknout, přivítat, posadit, připoutat, vzlétnout, nakrmit, napojit, uklidit, zabavit, znovu napojit, pak ještě jednou nakrmit a napojit, uklidit, připoutat, přistát, rozloučit, vyšoupnout, vyspat v hotelu, přivítat, posadit, připoutat, vzlétnout, nakrmit, napojit, uklidit, zabavit, znovu napojit, pak ještě jednou nakrmit a napojit, uklidit, připoutat, přistát rozloučit, vyšoupnout, svléknout a jít dom. Nebo přivítat, posadit, připoutat, vzlétnout, nakrmit, napojit, uklidit, přistát, rozloučit, vyšoupnout, uklidit, připravit na cestu zpět, přivítat, posadit, připoutat, vzlétnout, nakrmit, napojit, uklidit, přistát, rozloučit, vyšoupnout, přejít do jiného letadla a znovu přivítat, posadit, připoutat, vzlétnout, nakrmit, napojit, uklidit, přistát, rozloučit, vyšoupnout, uklidit, připravit na cestu zpět, přivítat, posadit, připoutat, vzlétnout, nakrmit, napojit, uklidit, přistát, rozloučit, vyšoupnout, převléknout a jít dom.

Světové jazyky jsou ty tam, jediné, co musíte znát, je věta: „Sorry, no have.“ Muži z řad normálních „smrtelníků“ s vámi nevydrží, protože jste nezávislá a soběstačná, vyděláváte víc než on, jste neustále pryč nebo spíte, bdíte, když on spí, telefon vám zvoní v jakoukoliv denní a noční hodinu a on vás u toho všeho smí vlastně jen pozorovat nebo vás občas zavézt na a přivézt z letiště. No a muži od „fochu“ jsou stejně nemožní a nesnesitelní jako vy a nikdy nejsou u vás, když je potřebujete.

Jo a ta společnost, co pro ni pracujete, se vinou chamtivosti vlastního vedení řítí do kytek…. Že by déja vu?

Reklamy