Celou zimu se těším na to, až bude zas o něco tepleji, dni budou delší a já budu mít dost času po práci na našeho Maďara. Teplé období se právě rozbíhá na plné otáčky a procházky mohou být o to delší a příjemnější. Zvlášt v sobotu si je užíváme do úmoru, zatímco se moje drahá polovička snaží z našeho „hnízdečka“ vypudit všechny chlupy, jež se místy shlukují do zrzavých chuchvalců a jinde se zapichují pěkně každý zvlášť do všeho, co má sebemenší schopnost zapichovatelnosti.

Tohle jaro ta ušatá bestie přestala páchnoucí lidský trus konzumovat a začala si ho rovnou nanášet na celou srst, jako nejlepší parfém od Diora. Chápajíce zvyky loveckých plemen, nenamítám půl slova, když zvolí jakýkoli zvířecí bobek. Co však nepřenesu přes srdce, nos i hygienickou hranici únosnosti, jsou lidské výkaly. Až s Elzou zjišťuji, kolik se takových šrapnelů kolem nás všude válí.

A tak se letošní jaro stalo prozatím vedoucím obdobím v dosavadním životě našeho psa v počtu trojitých mydlících rituálů pod proudem teplé vody. Za poslední týden už třikrát…

Reklamy